Haberler

Aşkale Çimento'da insan kaynakları yönetim sisteminin kurulması çalışması başladı.

Sektöründe 1 numara olma hedefiyle hareket eden Aşkale Çimento, kurumsal altyapısını her geçen gün daha iyiye taşıyor. Kalinda Danışmanlık uzmanlığı ile yürütülecek projede, yönetim ve organizasyon süreçleri ile insan kaynakları yönetim sisteminin geliştirilerek modern bir yapıya kavuşturulması hedeflenmektedir.


Pazaristanbul Kurumsallaşma Çalışması Başladı.

Kendi konseptinde Türkiye’nin en yaygın mağazalar zinciri olmayı hedefleyen Pazaristanbul, kurumsallaşma sürecini Kalinda Danışmanlık desteği ile yürütüyor. Kaliteli ve zengin ürün çeşidi, müşteri memnuniyetine odaklı çalışma anlayışı ve uygun fiyat politikası ile açtığı her mağazasının yoğun ilgi gördüğü firma, başarısını kalıcı kılmak ve planlı büyümek için kurumsal altyapısının geliştirilmesine yatırım yapıyor.


İHH Reorganizasyon ve Süreç İyileştirme Projesi Başladı.

Alanında tek ve öncü kurum olarak hizmet veren İHH, başarısını kalıcı kılmak amacıyla kurumsallaşma sürecini tamamlama yönünde ciddi adımlar atmaktadır. Tüm hizmet alanlarında süreçlerin ve standartların belirlenmesi, etkin bir insan kaynakları yönetimi sisteminin hayata geçirilmesi projemizin temel hedefleri arasındadır.


Emlak Konut GYO AŞ. Stratejik Plan Çalışması Başarıyla Tamamlandı.

Sektörünün köklü kuruluşu Emlak Konut GYO’da 5 yıllık stratejik plan hazırlama çalışması Kalinda rehberliğinde yürütülen proje ile tamamlandı.


İBB Hal Müdürlüğü Süreç Analizi Eğitimi ve Uygulama Çalışmaları Tamamlandı.

Hal Müdürlüğünde gerçekleştirilen eğitim ve uygulama çalışmaları ile süreç analizi ve iyileştirme konusunda başarılı sonuçlar elde edildi.


Emlak Konut GYO AŞ. Stratejik Plan Çalışması Başladı.

Sektörünün köklü kuruluşu Emlak Konut GYO’da 5 yıllık stratejik plan hazırlama çalışması Kalinda rehberliğinde yürütülüyor.


İHH Mevcut Durum Analizi Çalışması Başladı.

İnsani yardım konusunda dünyanın sayılı kurumlarından birisi olan İHH’da başlatılan çalışma ile, etkinlik ve verimlilik açısından daha iyi olmak adına analizler ve tespitler yapılacak ve kalıcı kurumsallık için atılması gereken adımlar belirlenecektir.


Osmanlı Grup Reorganizasyon Projesi

Uzun yıllardır danışmanlık hizmetleri verdiğimiz, perde ve perde sistemleri üretimi alanında faaliyet gösteren Osmanlı Grup ile işbirliğimiz gelişerek devam ediyor. Yönetim organizasyon yapısı ve insan kaynakları yönetim sisteminin revizyonu amacıyla başlattığımız yeni projemizle firmanın büyümesine uygun yeni bir yapılanma oluşturulacaktır.


İBB Hal Müdürlüğü'nde EFQM Modeli Sunumu Gerçekleştirildi.

 


TİGEM Çalışan Memnuniyeti Analizi Projesi Başladı.

Tarım İşletmeleri Genel Müdürlüğü bünyesinde gerçekleştirilecek çalışma ile kurumsal gelişim sürecinde insan kaynağına verilen önemi vurgulamak ve çalışanları yönetime dahil etmek amacıyla başlatılan çalışma Kalinda uzmanlığında hayata geçiriliyor. TİGEM’in Türkiye genelindeki işletmelerinden seçilen temsili 5 işletmede yürütülecek proje ile kurumun insan kaynakları yönetim vizyonunun oluşturulması hedefleniyor.


Eyüboğlu Dış Ticaret'te Yeniden Yapılanma Süreci Başladı.

Firmamızın ilk müşterilerinden olan sektöründe köklü bir geçmişe sahip Eyüboğlu Dış Ticaret’le, gelişen ihtiyaçları doğrultusunda yeniden çalışmaya başlamanın haklı gururunu yaşamaktayız. Müşterilerimizle kurduğumuz uzun soluklu işbirliği ve değer katma esaslı çalışma anlayışımızın doğurduğu bu birlikteliğin hayırlı olmasını diliyoruz.


Koçluk Hizmetlerimiz Başladı.

Alanında uzman, uluslararası sertifikalara sahip deneyimli ekibimizle işletme koçluğu, yönetici koçluğu, kariyer koçluğu ve yaşam koçluğu alanlarında hizmet vermekteyiz. Aile işletmelerinde yeni kuşaklar için geliştirdiğimiz özel koçluk ve mentörlük programları ile kurumların geleceğe daha güvenle bakmalarını sağlıyoruz.


Canlar Boyahanesi Kalite Belgesini almaya hak kazandı.

Canlar Boyahanesinde yürütülen çalışmalar neticesinde ISO standartlarına uygun bir yönetim modeli hayata geçirilerek Kalite Belgesi alındı.


Palamut Group Stres Yönetimi Eğitimleri Tamamlandı.

Palamut Group bünyesinde düzenlenen Stres Yönetimi eğitimi tüm çalışanlara ve ardından çalışan eşlerine farklı programlar halinde verildi. İş yaşamındaki zorluklar ve stresin getirdiği olumsuzlukların nasıl yönetileceği hakkındaki eğitim, çalışanların ardından eşlerine de sunuldu. Böylece aile içerisinde eşlerin bu konuda birbirlerine daha fazla destek olabileceği anlayışı geliştirildi. Katılımcıların son derece memnun kaldığı bu uygulama ile eşler arası iletişime de katkı sağlanmış oldu.


Ziyafet Çiğköfte, kurumsallaşma yolculuğunda Kalinda Danışmanlığı tercih etti.

Ziyafet Çiğköfte, kurumsallaşma yolculuğunda Kalinda Danışmanlığı tercih etti. 400’ü aşkın şubesiyle sektöründe ülkemizin önde gelen firması Ziyafet Çiğköfte geleceğe daha emin adımlarla ilerlemek ve vizyonunu hayata geçirebilmek için stratejik öneme sahip böylesi bir karar alarak bir anlamda farklılığını teyit etmiştir. Firma Yönetim Kurulu Üyeleri ve yöneticileri ile Kalinda Danışmanlık Genel Müdürü Sertan Kocasaraç’ın katılımıyla gerçekleştirilen proje başlangıç toplantısında firmayı hedeflerine ulaştırmak ve pozitif değişimi kalıcı kılmak için elbirliği ile çalışılacağı ifade edilmiştir


Sektörün en büyüğü Yıldız Hayvancılık kurumsallaşma sürecini Kalinda Danışmanlık rehberliğinde...

Türkiye’ye katma değeri yüksek hayvancılık modeli kazandırmak hayaliyle yola çıkan ve proaktif müteşebbisliğe iyi bir örnek olarak, işadamı Sayın Dursun Akdağ’ın projesi “kümelenme modeli”nin realize edilmiş sonucu olan Yıldız Hayvancılık sektörün en büyük yapısına sahip, genç, dinamik ve vizyoner bir işletmeler bütünü olarak ifade edilebilir. Hayvancılıkta bilimsel metodları ve yüksek teknolojiyi kullanarak en verimli sonuçları alabilecek bir yapı olarak tarif edebileceğimiz kümelenme modeli ile organizasyondaki işletmeler ihtisas alanlarına ayrılarak hem hayvancılıkta hem de bu sektörün vazgeçilmezi tarımda verimlilik ve etkinlik yakalanmaya çalışılmaktadır.  Firma iştigal alanı seçimindeki isabet ve geniş vizyonu ile önümüzdeki yıllarda Türkiye’nin en önemli kurumlarından birisi olmaya adaydır. Bu süreçte üst yönetimin kurumsallaşmaya olan inancı ve desteği net olarak görülmekte ve bu yaklaşımın gelecek için sağlam ve doğru bir başlangıcı ortaya koyduğu tarafımızdan teyid edilmektedir. Kalinda Danışmanlık olarak, ülkemizde gerçekleştirilen böylesine güzel bir yatırımın geleceğe başarı ile taşınmasında her türlü desteği özel bir sorumluluk bilinciyle vermekteyiz.


Bengi Dış Ticaret ve İnşaat A.Ş. Danışmanlık Projesi Başladı.

 


İBB Hal Müdürlüğü Entegre Yönetim Sistemi Belgelendirildi.

 


Osmanlı Kalıp İSG projesi tamamlandı.

Uzun süredir danışmanlık hizmetleri vermekte olduğumuz Osmanlı Kalıp’ta yürütülen İSG projesi ile tüm personele iş sağlığı ve güvenliği eğitimleri, risk analizi ve acil eylem planı hazırlama çalışmaları tamamlandı.   


Bağcılar Belediyesi Faaliyet Raporu

Kalinda Danışmanlık ekibince yürütülen çalışma ile Bağcılar Belediyesinin alt yapı ve üst yapı, eğitim, sağlık, kültürel ve sosyal faaliyetler, çevre, AB projeleri, paydaşlarla işbirlikleri vb. alanlarda yürüttüğü tüm faaliyetler profesyonel bir analiz ve değerlendirme süreci ile faaliyet raporu haline getirildi.


Canlar Tekstil Kurumsallaşma sürecini Kalinda Danışmanlık rehberliğinde sürdürüyor.

1997’den bu yana Kumaş boyama alanında faaliyet gösteren firma 2013 başında Özsar Tekstil bünyesine katılmış ve hızlı bir büyüme trendine girmiştir. Firmanın satın alınması ve yatırım kararı süresinde de Kalinda Danışmanlık ekibi aktif rol almıştır.


Bağcılar Belediyesi Performans Programı

Bağcılar Belediyesi Performans Programının Hazırlanması projesi başarıyla tamamlanmıştır.


Palamut Grup Kurum Kültürü ve Takım Çalışması Eğitimi

Eğitmenliğini Yusuf Özkan Özburun’un gerçekleştirdiği “Kurum Kültürü ve Takım Çalışması” eğitimi Palamut Grup çalışanları ile birlikte gerçekleştirildi.


İnsan Kaynakları Yönetimi Sertifika Programı

Kalinda Danışmanlık ve İstanbul Ticaret Üniversitesi işbirliği ile gerçekleştirilecek olan “İnsan Kaynakları Yönetimi Sertifika Programı” başlıyor. İş dünyasından profesyonellerin ve akademisyenlerin beraber sunacakları program insan kaynakları konusunda uzmanlaşma isteyen çalışanları bekliyor. Detaylı bilgi için bize ulaşabilirsiniz.


Özsar Kurumsallaşma Projesi Tüm Hızıyla Devam Ediyor

Örnek bir aile işletmesi olma yolunda ilerleyen Özsar Tekstil, Kalinda Danışmanlık ile işbirliğinin 2. yılında büyümeye devam ediyor. Sektöründe yenilikçi bakış açısıyla fark yaratan firma, 2013 yılında önemli yatırımlar ve ciddi sürprizlerle müşterilerinin karşısına çıkmaya hazırlanıyor.


İsra Grup da Kalinda Danışmanlığı Tercih Etti

İnşaat, deri, gıda ve metal sanayi alanlarında faaliyet gösteren İsra Grup kurumsallaşma çalışmalarında tercihini, sektörün tecrübeli firması Kalinda Danışmanlık yönünde kullanmıştır. Yeniden yapılanma, insan kaynakları ve stratejik yönetim alanlarında yürütülecek proje ile grubun rekabet gücünün artırılması, belirlenen vizyona ulaşacak kabiliyetlerin sistem, ekip ve yönetim anlayışı açısından bünyeye kazandırılması hedeflenmektedir.


Akel Kurumsallaşma Projesi ile Geleceğine Yatırım Yapıyor

Elektrikli Ev Aletleri sektöründe son yıllarda gerçekleştirdiği yatırım hamleleri ve başarılı performansı ile dikkat çeken Akel, büyüme sürecini kurumsallaştırarak geleceğine de yatırım yapıyor.  Bir aile şirketi olan Akel, Kalinda Danışmanlık’la gerçekleştirdiği işbirliği ile hedeflerine doğru hızla yol alıyor.


Coccinelle ile Yönetim Danışmanlığı Projesi

Kalinda Danışmanlık artık yurt dışındaki firmalara da hizmet veriyor. Geniş uzman kadrosu ile farklı sektörlerde faaliyet gösteren pek çok firmaya aynı anda hizmet verebilen Kalinda, Cezayir’de mutfak mobilyaları ve aksesuarları üretimi ve satışı yapan Coccinelle firmasının kurumsallaşma sürecinde yönetim danışmanlığı hizmetleri sunmaktadır.


Bayeks ile İşbirliği Devam Ediyor

Kalinda Danışmanlık ile işbirliği süreci 8. yılına giren Bayeks Promosyon, 2014 hedeflerini başarıyla gerçekleştirdi. Kurumsallaşma alt yapısını tamamlayan firmada, danışmanlık süreçleri yeni kuşaklar için kariyer planlaması, eğitimler ve yatırım planlaması çalışmaları ile devam edecek.


TBMM Koruma Daire Başkanlığı Ortak Akıl Arama Çalıştayı KALİNDA Danışmanlık moderatörülüğünde ...

TBMM Koruma Dairesi Başkanlığı’nın faaliyetlerinin mevcut durumunu değerlendirmek ve kurumun bu konuda geleceğe yönelik projeksiyonunu belirlemesine katkı sağlamak amacıyla Ortak Akıl Arama çalıştayı gerçekleştir